atelier b9, s.r.o. • brandlova 4, 602 00 brno • tel./fax: +420 542 213 672 • gsm: +420 604 238 547 • e-mail: atelier@b9.cz

> stavby

VILA RENATA

NOVOSTAVBA

INVESTOR:

soukromá osoba

AUTOR:

Ing.arch. Vladimír Kozumplík

 

Vlastní návrh vychází z dané schválené situace, a z orientace ke světovým stranám. Obytný prostor je orientován na jižní a západní stranu, a ložnicová část na stranu severní a východní.Ložnicová část je oddělena od obytné a , je situována do podkroví.
Garáž je od vlastního domu částečně předsazená, předsazený prostor je využit jako úložný (zahradní nářadí, kola, lyže atd.)Z garáže je vstup do krytého závětří domu, a odtud do zádveří.Ze zádveří je přístupná šatna, vstup do haly, WC, kuchyně, jídelna a obývací pokoj.Jídelna je od haly oddělena zasouvací stěnou.Z obývacího pokoje je vstup na krytou terasu, a odtud do atria, a zahrady.
Z obývacího pokoje vedou schody do obytného podkroví, kde je ložnicová část.Ložnice rodičů, šatna, dále dvě ložnice dětí, koupelna a prádelna.Vedle schodů je zrcadlo, které je propojeno s halou v přízemí, a tím vytváří prostor přes dvě patra.Prostor nad obývacím pokojem je zvýšený, prostor je zastřešen, takže světlá výška stropu je vyšší, než v ostatních místnostech.
Dům je situován tak, že terénní úpravy budou minimální.Je využito terénu, v obývacím pokoji je úroveň o dva schody zvýšená.

 Pohled z ulice - vizualizace. 
www.b9.cz www.b9.cz www.b9.cz www.b9.cz www.b9.cz www.b9.cz www.b9.cz www.b9.cz www.b9.cz www.b9.cz www.b9.cz
english